Велосипед для туризму – справа тонка.
Теоретично, можна піти в похід і на першому байку, що трапився, але тільки не далеко, та й незручно. Навряд чи досвідчений турист піде у похід з важкою сокирою або замість спальника потягне звичайну ковдру ватяну. Так само й тут. Для зручності в поході велоінженерами було продумано тисячі дрібниць, що роблять велосипед для туризму комфортним та зручним.
Заняття туризмом відкривають можливість поспілкуватися з друзями, виправити здоров'я, побути наодинці з природою. Піший туризм за користю випереджає виснажливі заняття в залах. Перше, що здобуває мандрівник, це втрата зайвих кілограмів. Адже йти йому доводиться багато пересіченою місцевістю, а це чимала витрата калорій.
Нормалізація ваги, правильне харчування, підвищення стійкості до стресів, свіже повітря, а до цього розвиток м'язів: підйоми на піднесення і спуски в яри розвивають витривалість і фізичну силу — «корисності» туризму.
З пішим туризмом посперечатися може велосипедний: людина мчить назустріч вітру, залишаючи позаду кілометр за кілометром – заняття не тільки захоплююче та пізнавальне, але корисне для здоров'я. Їзда на туристичному байку позначається сприятливо на серцево-судинній системі, розвиває м'язи, змушує працювати легені, завдяки чому киснем насичується кров і розноситься кровотоком по організму. Велотуризм показаний людям, які страждають на варикозне розширення вен, бажаючим скинути кілограми, з проблемами зору і з діагнозом «вегетосудинна дистонія».
Крутячи педалі велосипеда, і вдихаючи свіже повітря, турист насолоджується мінливими пейзажами, отримує неймовірні відчуття, зміцнює нервову систему і здоров'я, підвищує стресостійкість і бореться з депресією. Незалежно від того, який велосипед для туризму ви оберете, головними вашими супутниками у поході нехай буде бойовий настрій та чудова компанія!